Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 978

Administrator ZOZKosz

Pomorze Zachodnie po dwóch dniach Finału OOM

Niestety kadra przegrała dwa pierwsze spotkania z Mazowszem i Pomorzem. W piątek (10.03.2023) o godz. 16:00 mecz ze Śląskiem o 3. miejsce w grupie B.

Mazowieckie - Zachodniopomorskie 100:67

W środę drużyna Pomorza Zachodniego podejmowała silną ekipę Mazowsza. Do połowy drugiej kwarty zespół Trypucia pozostawał w kontakcie z rywalami i toczył równą walkę z przeciwnikami z centrum Polski. Wynik w połowie spotkania wskazywał wyraźną przewagę Mazowsza 49:31. Rywale do końca meczu nie oddali prowadzenia, konsekwentnie je podwyższając. Najlepszym strzelcem zespołu był Zaied Abbas (13 punktów, 5/10 z gry).

Punktowali: Abbas 13, Majcherek 11, Medeński 11, Gonerko 8, Kawczyński 8, Malinowski 8, Rychlewski 4, Waskan 4, Grudziński, Janikowski, Kuszko, Południak.

Pełne statystyki: fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/POL/2249403/bs.html

Zachodniopomorskie - Pomorskie 70:88

Czwartkowe spotkanie było kluczowe dla naszej kadry pod względem awansu do pierwszej czwórki turnieju. Podobnie jak w pierwszym meczu: walka "łeb w łeb" do drugiej kwarty, w trzeciej odjazd przeciwników i próba zniwelowania wysokiej straty. Niewątpliwie nasz zespół miał problem z deską (72:42 dla Pomorza) i z faulami (34), gdzie przeciwnicy przez cały mecz sfaulowali jedynie 14 razy. Najlepszym strzelcem zespołu był Nikodem Malinowski (15 punktów i 7 zbiórek).

Punktowali: Malinowski 15, Abbas 13, Majcherek 8, Medeński 7, Rychlewski 7, Kawczyński 6, Waskan 6, Gonerko 3, Szymczak 3, Janikowski 2, Jasiński, Południak.