Rozgrywki

Odsłon: 824

Administrator ZOZKosz

Mecz na szczycie U19M!

W niedzielę 20.11.2022r. w hali przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie odbyło się spotkanie o fotel lidera w kategorii U19 mężczyzn. Gospodarze Pogoń Basket Szczecin podejmowali zespół MKKS Żak Koszalin.

Już przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że będzie to mecz walki. Zwycięzca bowiem mógł być pewien uzyskania prowadzenia w tabeli ligi U19 mężczyzn. Pierwsza połowa odbyła się pod dyktando zespołu z Koszalina, który schodząc do szatni prowadził 40:30. III oraz IV kwarta to "pogoń" Pogoni Basket Szczecin i wyszarpane w ostatnich pięciu minutach zwycięstwo. Wynik końcowy to 83:80 dla drużyny ze Szczecina. Każdy kibic, który zjawił się w hali przy Twardowskiego, na pewno nie narzekał na brak emocji. Nie zabrakło również kontrowersji, które wynikały z boiskowych wydarzeń. Niewątpliwie było to spotkanie godne miana meczu o fotel lidera.

Najlepszym strzelcem był Michał Chmurzewski (Pogoń Basket Szczecin), który na swoim koncie uzbierał 29 punktów (4x3). To właśnie Michał dał swojemu zespołowi impuls do nadgonienia wyniku i końcowego zwycięstwa.

Gratulujemy świetnego widowiska obu zespołom i trzymamy kciuki, aby rewanżowy mecz w Koszalinie był równie ciekawy i emocjonujący!

Pogoń Basket Szczecin - MKKS Żak Koszalin 83:80

dla Pogoni punktowali: Chmurzewski 29, Kaniecki 28, Sucharski 14, Maszało 4, Dejer 3, Słowik 2, Wójtowicz S. 2, Rosiński 1, Gonerko, Matyasik, Pastusiak, Szczygieł

dla Żaka punktowali: Krupa 23, Osipik 18, Orzechowski 10, Droździel 8, Sołtyka 8, Borowski 7, Ślusarczyk 6, Derliński, Mataczyński, Laryś, Barć